Doporučujeme
Bankovní půjčky

Spolehlivé bankovní půjčky pro každého do 24 hodin.

OVB Allfinanz
Chcete si otevřít nejvýhodnější spořící účet? Odborní finanční poradci z OVB vám s výběrem spořícího účtu pomohou.

PostHeaderIcon SWOT analýza jako nedílná součást marketingového plánu

Marketingová strategie je pro jakoukoli firmu nesmírně důležitá. Právě dobře propracovaný plán rozvoje a budoucnosti organizace je mnohdy pro nadcházející chod firmy rozhodující. Nedílnou součástí marketingové strategie je bezesporu i SWOT analýza. Že nevíte, oč se jedná, jakým způsobem ji provádět a proč je vhodné se právě jí zabývat? Nevadí! V následujících řádcích se na vše okolo SWOT analýzy soustředíme a doporučíme i speciální kurz marketingu zaměřený nejen na ni.

Objevte silné a slabé stránky

SWOT analýza patří mezi základní druhy vyhodnocování situace. Integruje v sobě spousty poznatků, jež se nesmírně hodí pro další rozvoj konkrétní firmy. Základem celého procesu jsou jednotlivé výrazy pocházející z angličtiny, z nichž je zkratka SWOT složena. Jedná se o následující slova:

  • strength – silné stránky,
  • weakness – slabé stránky,
  • opportunities – příležitosti,
  • threats – potenciální hrozby.

Na základě analýzy se rychle dozvíte jak stanovit samotný marketingový plán a kterým směrem by se měla firma vydat.

Vnitřní a vnější faktory

Rozdělení SWOT analýzy počítá mimo jiné také s vnitřními faktory, které je možné ve firmě přímo ovlivnit. Počítat je zapotřebí i s faktory vnějšími, jež se již ovlivňují firmou velmi složitě. Jedná se například o politické, ekonomické a jiné změny.

Speciální online kurz prozradí více

Pokud momentálně řešíte strategii firmy a zlepšení jejího fungování, vyplatí se absolvovat speciální kurz, který dokáže nabídnout ucelen informace. Najdete jej na vzdělávacím portálu VímVíc.cz. Vybrat si budete moci ale i z mnoha dalších online vzdělávacích lekcí nebo nahlédněte do magazínu a přečtěte si třeba něco o kritice anebo jiných záležitostech týkajících se úspěšného působení soukromého subjektu na trhu. K dispozici je zde spousta článků pocházejících z různých oborů.

Komentáře uzavřeny.