V posledních pár letech se stalo moderním a hlavně pohodlným hitem, který nabízí snad všechny bankovní ústavy tady u nás v Čechách, internetové bankovnictví. Jeho naprostá přednost spočívá v tom, že člověk nemusí chodit vůbec do banky a vše, ohledně peněz, finančních transakcí nebo třeba jen kontroly zůstatku peněz na účtu, může provádět z pohodlí domova, dá se říci že 24 hodin denně.

Některé banky nabízí internetové bankovnictví k osobnímu účtu zdarma, některé za poplatek, který však ve většině případů nepřesahuje 100,- Kč měsíčně. Jestliže vám v bance nabídnou internetové bankovnictví, neváhejte, protože pokud jste doteď chodili do banky s kdejakým příkazem k úhradě, věřte, že po aktivaci internetového bankovnictví, půjdete do banky maximálně vybrat hotovost z bankomatu. Vše si uděláte v klidu doma, bez zbytečného čekání v bance před přepážkou.

Jestliže se rozhodnete, zřídit si internetové bankovnictví, nemusíte se bát, že vaše transakce někdo na internetu uvidí a nebo, že k vašemu účtu na internetu, bude snadný přístup. V bance dostanete přístupové číselný login, což je přihlašovací jméno, i když formou čísel a písmen, pak heslo, které si můžete zvolit sami a nic nebrání tomu, přihlásit se do internetového bankovnictví. Většina bank má u nás ještě pojistku, formou sms klíče.

Jakmile vstoupíte na svůj účet a budete chtít provést nějakou transakci, před jejím dokončením je vám na mobilní telefon poslán autorizační kód, který transakci potvrdí a banka jí přijme ke zpracování. Takže transakce cizí nebo jinou osobou na vašem účtu jsou prostě nemožné. Určitě budete s touto službou spokojeni, protože fronty v bankách a vyplňování formulářů pro určitou finanční transakci, už nejsou moderní.

Navíc, pokud budete využívat internetové bankovnictví, stačí si jen vybrat banku, která vám nabídne dobré podmínky, protože za spoustu finanční transakcí zaplatíte přímo na přepážce o dost víc poplatků, než si když si tok svých peněz budete řídit sami. Je to velmi kvalitní a čím dál více žádaná služba, pokud ji ještě nemáte, neváhejte a zeptejte se svého bankovního poradce, jak na to, abyste už do banky nemuseli chodit s každou maličkostí.