Doporučujeme
Bankovní půjčky

Spolehlivé bankovní půjčky pro každého do 24 hodin.

OVB Allfinanz
Chcete si otevřít nejvýhodnější spořící účet? Odborní finanční poradci z OVB vám s výběrem spořícího účtu pomohou.

PostHeaderIcon Bitcoin a jeho fungování

Slovo bitcoin je v poslední době velmi často skloňováno. Není se čemu divit, jelikož se jedná o výraz, který je z hlediska svého významu nadčasový. Otázku digitálních měn totiž chtějí řešit mnozí lidé, a to nejenom vzhledem ke zvýšené míře inflace a dalším záležitostem, které se týkají standardních měn. Víte, co jsou to bitcoiny, jak se s nimi obchoduje, a kde se o nich dozvědět mnohem podrobnější informace? Ne? Nevadí, v následujících řádcích se této digitální kryptoměně budeme věnovat poněkud podrobněji.

Známá i neznámá kryptoměna

Hned na počátku se vyplatí ukázat největší rozdíly mezi bitcoinem a klasickou měnou typu korun, dolarů a dalších. Bitcoin je výraz pro obrovskou P2P platební síť stejně jako pro virtuální měnu. Ta je charakteristická především tím, že nijak nepodléhá inflaci. Znehodnocení bitcoinu v čase nepřipadá v úvahu. Děje se tak hlavně kvůli decentralizaci bitcoinu. Obchodování s touto kryptoměnou probíhá výhradně v online světě. Bez připojení k internetu nemáte šanci.

V zajetí sítě

Hlavní nosnou částí celé sítě Bitcoin je speciální počítačový program. Uživatelé mohou komunikovat prostřednictvím speciálního klienta, kterého si mohou stáhnout do počítače, tabletu nebo jiného chytrého zařízení. Samotní uživatele se dělí do dvou hlavních skupin, jimiž jsou těžaři a koncoví uživatelé. Prvně jmenovaná skupina se stará o transakce v sítí a druhá posílá samotné peníze. Nikdo se neobejde bez vlastnictví speciální peněženky.

Chcete vědět o bitcoinech více?

Milujete svět vědy a techniky, nebo vás zkrátka bitcoiny pouze zajímají? Pak je to nejmenší zjistit si o nich mnohem více relevantních informací. Výbornou volbou je speciální bitcoin kurz. Najdete jej na vzdělávacím portálu vimvic.cz pod názvem Bitcoin – krok za krokem. Dozvíte se v něm mimo jiné i o vývoji ceny bitcoinů, o případných rizicích spojených s obchodováním a některých dalších zajímavostech ze světa této kryptoměny.

Komentáře uzavřeny.